Studenckie Centrum Wolontariatu przy Politechnice Wrocławskiej

 
Studenci aktywnie zaangażowani społecznie, naukowo, kulturalnie na Politechnice Wrocławskiej to blisko 5000 osób z kół naukowych, agend kultury oraz organizacji. Działają one przez cały rok, w wakacje i nawet w trakcie przerw świątecznych. Na Politechnice zarejestrowanych jest ponad 200 podmiotów. Nie dziwi więc fakt, że często brakuje miejsca dla organizacji.     
 
Wiemy jednak, że to nie rzeczy tworzą projekty, lecz ludzie. Dlatego też nasi wolontariusze są na wagę złota. Chcemy budować zespół ludzi, gotowych przyjść na wezwanie za słowo „dziękuję”. Oczywiście nikt od razu nie będzie taki gotowy, dlatego zaczynamy serią szkoleń i spotkań, a także wspólnie organizujemy Dni Aktywności Studenckiej. Docelowo, wolontariusze będą wparciem dla podmiotów studenckich poprzez współorganizację wydarzeń i szkoleń, doradztwo, itp. Zespół poprowadzą doświadczeni koordynatorzy, dla których codziennością jest przygotowanie wydarzeń kulturalnych i szkoleń, współpraca z biznesem i organizacjami, finanse, administracja, formalności i sprawy IT, czyli wszystko to, w czym zwykle tkwią największe trudności dla początkujących aktywistów.
 
Studia to moment, by robić to, co jest ciekawe i rozwija, aktywnie spędzić swój wolny czas, a być może znaleźć swoją zawodową drogę. To także okazja na poznanie inspirujących ludzi, którzy nie stoją z założonymi rękami, lecz widzą misję w swojej pracy. My wierzymy, że można być lepszym we wszystkim, co się będzie w przyszłości robić, a czas by się tego nauczyć, przyszedł już teraz. Jeśli podzielasz tę nadzieję, zapraszamy w nasze szeregi. Jesteśmy pewni, że znajdziesz dla siebie obszar, w którym poczujesz się dobry i, który dzięki naszej pomocy będziesz mógł rozwijać. 
 
Więcej informacji o wolontariacie w Fundacji znajduje się tutaj.
 
 
Więcej informacji o rezerwacji sal znajduje się tutaj.