Sprawozdania

XXIV edycja Akademickich Targów Pracy

Na początku roku akademickiego 2015/2016 Zintegrowane Centrum Studenckie Politechniki Wrocławskiej, czyli inaczej popularny „Serowiec”, ponownie zapełnił się przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw biorących udział w XXIV edycji Akademickich Targów Pracy. Nie zabrakło także pragnących zapoznać się z ofertą praktyk, pracy i staży studentów i absolwentów wrocławskich uczelni technicznych.

 

Odbywające się 20 i 21 października Akademickie Targi Pracy zgromadziły na dwóch piętrach C-13 prawie 75 pracodawców zapewniając stuprocentową frekwencję z ich strony i potwierdzając renomę jednego z głównych projektów Fundacji Manus.

 

Sponsorem Głównym tej edycji została firma Credit Suisse, pozostali Sponsorzy to UNIT4 oraz European Pattent Office.

 

Oprócz tego odwiedzający Targi mogli zapoznać się z ofertami firm z branży IT, a także automotive, FMCG, chemicznej, lotniczej, bankowości i instytucji finansowych. Studenci mieli także możliwość porozmawiania z pracownikami Wrocławskiego Parku Technologicznego, czy zasięgnięcia porady u przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy.

 

Jednak Akademickie Targi Pracy to nie tylko okazja do poznania kultury pracy  najbardziej liczących się przedsiębiorstw na rynku, ale także możliwość wysłuchania interesujących prezentacji przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych firm i Biuro Karier Pwr czy skonsultowania swojego CV ze specjalistami z Kariery Plus w CV Poincie, który znaleźć można było na pierwszym piętrze C-13.

 

Warto podkreślić, że choć Akademickie Targi Pracy trwają dwa dni, towarzyszą im liczne dodatkowe wydarzenia, jak odbywający się w tygodniu poprzedzającym Targi Tydzień Kariery. Oprócz kolejnej porcji szkoleń przygotowanej przez przedstawicieli biorących udział w Targach firm, studenci mieli także możliwość wzięcia udziału w szkoleniach Biura Karier Politechniki Wrocławskiej, które miały za zadanie przygotowanie ich do płynnego wejścia na rynek pracy.

 

XXIV edycja Akademickich Targów Pracy zebrała wiele pozytywnych recenzji. Pracodawcy nie zawiedli się poziomem przygotowania odwiedzających ich stanowiska studentów. Byli również zadowoleni ze sposobu organizacji wydarzenia. Także osoby pragnące rozwijać swoją karierę zawodową znalazły na Targach odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości.

 

Organizatorzy nie ustają w przygotowaniach do jubileuszowej edycji mając nadzieję, że wydarzenie to na stałe wejdzie w terminarz wszystkich uczestniczących w przedsięwzięciu Fundacji Manus i Biura Karier.

 

Galeria zdjęć