3Mind – wygraj konkurs i dołącz do 3M!

2 lata temu
Strona Główna  /  Aktualności  /  3Mind – wygraj konkurs i dołącz do 3M!

Marzysz o karierze naukowej, jesteś kreatywny i chciałbyś w praktyce realizować swoje pomysły? Konkurs 3Mind jest dla Ciebie!

Rozgrywka skierowana jest do studentów III lub IV roku studiów technicznych, którzy nie boją się wyzwań i chcieliby pracować w jednej z wiodących firm technologicznych na świecie. Konkurs stanowi również niebanalną okazję do zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce. Zadaniem uczestników, którzy podzieleni zostaną na interdyscyplinarne zespoły, będzie tworzenie narzędzi demonstracyjnych, które następnie znajdą zastosowanie  we wrocławskim Centrum Innowacji 3M.

Wrocławskie Centrum Innowacji to miejsce, w którym pokazujemy, jak umiejętność zastosowania rozwiązań naukowych w praktyce, zmienia otaczający nas świat.  opowiada Emilia Demczur, opiekun Centrum i organizator konkursu.  Podczas zeszłorocznej edycji, studenci opracowali 3 narzędzia prezentujące działanie wybranych produktów 3M: ultra-lekkiego wypełniacza mikrosferycznego Glass Bubbles™, półmaski filtracyjnej Aura™, oraz opatrunku z linii zaawansowanej Viscoplast – Tegaderm™. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem pomysłów, zaangażowania i ogromnej pracy włożonej w wykonanie narzędzi.  Zobaczyliśmy produkty 3M z zupełnie innej – nowej perspektywy. – stwierdza – Takie świeże spojrzenie najlepiej inspiruje do tworzenia nowych rozwiązań. – dodaje.

Zobacz efekty pracy uczestników I edycji Konkursu:

W ramach konkursu oceniane będą: kreatywność, jakość wykonania, wartość praktyczna, a przede wszystkim ciekawa koncepcja. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę główną, którą jest staż w Dziale Badań i Rozwoju 3M, w ramach którego uczestnicy będą współpracować z wrocławskimi naukowcami przy globalnych projektach.

– Dobry pomysł to podstawa działalności badawczo-rozwojowej i tworzenia innowacji. Można pracować latami nad zaawansowanymi koncepcjami, a niekiedy to ta najprostsza, pojawiająca się nagle idea okazuje się najlepszą i przełomową. Mamy na to wiele dowodów w historii naszej firmy! Bez naukowców 3M nie byłoby odblaskowych folii na znakach drogowych, karteczek Post-it, czy dobrze wygłuszonych samochodów. Każdy z laureatów konkursu ma szansę zostać takim naukowcem – stwierdza Tomasz Duda, dyrektor R&D w 3M w Polsce.

– Konkurs był wyjątkową okazją do stworzenia czegoś nowego, co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. – opowiada Anna Zięty, członkini zwycięskiej drużyny, która po stażu zatrudniona została w laboratorium – Świetnie było też poznać nowych ludzi, zajmujących się różnymi dziedzinami nauki i pracować wspólnie nad zadaniem konkursowym.

Nie zwlekaj! Rozpocznij pracę nad kolejnymi innowacjami i dołącz do nas!

Aplikację możesz przesyłać przez formularz : www.konkurs3mind.pl/formularz

Zgłoszenia przyjmujemy do 26 marca 2017 roku.

Co o konkursie mówią jego uczestnicy i organizatorzy? Zobacz relację!

O firmie 3M

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M – można przeczytać na stronie internetowej www.3M.pl lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O Centrum Badań i Rozwoju 3M w Polsce

Firma 3M w 2006 roku zainwestowała w stworzenie działu badań i rozwoju we Wrocławiu. Obecnie pracuje w nim ponad 60 naukowców, a  wśród nich absolwenci wrocławskich uczelni. Dzięki ich pomysłom u na terenie naszego kraju opracowano i wdrożono wiele różnych rozwiązań, które zastosowanie znajdują na całym świecie np. nowa generacja opatrunków Scotchcast™ zastępujących tradycyjny gips mineralny czy najbardziej innowacyjne tarcze ścierne – Cubitron™ II.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodzi 25-lecie istnienia na polskim rynku. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 2900 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy.

W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania. 1 czerwca 2016 r. we Wrocławiu rozpoczęło oficjalnie działalność operacyjną Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 500 mln USD. 3M od 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in „Firma XX-lecia 1990-2010”, Perła Innowacji PROGRESS 2013, PremiumBrand 2014, Solidny Pracodawca 2014, Superbrand 2014/15 oraz Great Place to Work® 2016.

 

Partnerem akcji jest Fundacja Manus.

Kategorie:
  Aktualności, Polecamy
ten post zostało udostępnione 0 razy
 000