Informacje prasowe

Jeśli chcesz nawiązać współpracę z Fundacją, masz interesujący pomysł na promocję swoich wydarzeń lub chcesz poprosić nas o pomoc, skontaktuj się z Sekcją Marketingu i Promocji.

Informacja prasowa 400 znaków

Fundacja MANUS to organizacja działająca na rzecz studentów Politechniki Wrocławskiej. Do jej celów statutowych należą m.in. poprawa zaplecza socjalno-bytowego studentów i doktorantów, wspieranie działalności naukowej i kultury studenckiej, czy rozwijanie akademickiej bazy sportowej i medycznej. Jej kluczowymi projektami są m.in. Akademickie Targi Pracy, sprzedaż ubezpieczeń dla społeczności Politechniki Wrocławskiej i wiele innych.

Informacja prasowa 1 600 znaków

Fundacja MANUS to organizacja powstała ponad 20 lat temu (w 1995 roku) przy Samorządzie Studenckim PWr. Od tego czasu działa na rzecz studentów Politechniki Wrocławskiej, wyciągając do nich “pomocną dłoń” – właśnie tak tłumaczy się z łaciny “manus”.

 

Do celów statutowych Fundacji MANUS należą m.in. poprawa zaplecza socjalno-bytowego wykorzystywanego przez studentów i doktorantów, promowanie kultury studenckiej, rozszerzenie i rozwijanie akademickiej bazy sportowej i medycznej, likwidowanie barier w dostępie do edukacji chorych i niepełnosprawnych, działalność na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych studentów, doktorantów i absolwentów, pobudzanie i kreowanie postaw przedsiębiorczych czy promocja nauk ścisłych.

 

Do kluczowych projektów Fundacji MANUS zaliczają się m.in. Akademickie Targi Pracy, następujące po nich Dni Aktywności Studenckiej, czy sprzedaż ubezpieczeń przy współpracy z PZU dla społeczności Politechniki Wrocławskiej. Oprócz tego Fundacja zajmuje się prowadzeniem sklepu internetowego z gadżetami dla inżynierów – Polibudka.pl. organizacją pikników integracyjnych, konferencji i wyjazdów studenckich, opieką nad Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu “Dąbie”, preinkubacją i Wsparciem Działalności Studenckich. Do naszych agend zaliczają się także mTransport, mSport, Studencki Bank Stancji, Kawa Organizacji Studenckich czy hostele – wakacyjny i całoroczny. Po ponad 20 latach od powstania, Fundacja MANUS, przez swoją rozbudowaną działalność gospodarczą, przypomina małe przedsiębiorstwo, jednak to studentów i działalność statutową stawia ona na pierwszym miejscu.