Strona Główna  /  Projekty  /  Dni Aktywności Studenckiej

Dni Aktywności Studenckiej

Dni Aktywności Studenckiej (DAS) to impreza promująca aktywność studencką. Dni Aktywności Studenckiej są organizowane co pół roku, w marcu i październiku (dzień po Akademickich Targach Pracy) przez Fundację MANUS i Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej. Składają się z cyklu szkoleń oraz wystawy w najbardziej rozpoznawalnym budynku Politechniki, czyli C-13 – tak zwanym Serowcu.

Podczas tego wydarzenia studenci prezentują swoją działalność oraz zachęcają do współdziałania w ramach organizacji studenckich, kół naukowych, mediów studenckich oraz agend kultury. Przygotowane są liczne atrakcje w postaci m.in. pokazów, eksperymentów oraz konkursów z nagrodami. Koledzy poznają osiągnięcia aktywistów, a także znajdują swoją ścieżkę rozwoju i nawiązują współpracę z organizacjami, których profil działalności najbardziej odpowiada ich zainteresowaniom. DAS jest też wyzwaniem do przyjaznej konkurencji między organizacjami (za każdym razem odbywa się konkurs na najlepsze stoisko) oraz zaktywizowania ich członków. To również okazja do nawiązania współpracy między organizacjami działającymi na PWr i do integracji środowiska studenckiego.

Więcej informacji o najbliższych edycjach Dni Aktywności Studenckiej na oficjalnej stronie.

ORGANIZATORZY:
    
Dla bliższego zapoznania się z tematyką DASu polecamy obejrzeć zamieszczony poniżej film, który pokazuje, jak w rzeczywistości wyglądają Dni Aktywności Studenckiej.