Pierwszy kwartał 2025 roku w Programie Grantowym „Śmigło” i Funduszu SOS – podsumowanie działań

Pierwszy kwartał 2025 roku w Programie Grantowym „Śmigło” i Funduszu SOS – podsumowanie działań

Rok 2025 Fundacja Manus rozpoczęła z pełnym zaangażowaniem we wspieranie innowacyjnych inicjatyw studenckich na Politechnice Wrocławskiej. Już w pierwszym kwartale, poprzez wsparcie udzielone w ramach Programu Grantowego „Śmigło” i Funduszu SOS, zrealizowano wiele inspirujących projektów, które pokazały, jak wielki potencjał drzemie w studenckiej aktywności.

Projekty, które uzyskały wsparcie w Programie Grantowym „Śmigło”:

  • Koło Naukowe Signum: Nowe kroki – projekt skoncentrowany na tworzeniu niedrogich, funkcjonalnych protez, które można wydrukować na drukarce 3D, otwierając nowe możliwości dla osób potrzebujących.
  • Akademicki Klub Lotniczy: Innowacyjne technologie w zakresie autonomicznego naprowadzania BSP na celność – projekt ma na celu rozwój technologii dronów, co zwiększa ich autonomiczność i precyzję, otwierając nowe perspektywy w zastosowaniach inżynieryjnych.
  • Audio Engineering Society Wroclaw Student Section: Aestrada X – w marcu tego roku miała miejsce jubileuszowa, 10 edycja, muzycznego konkursu organizowanego przez zespół studencki, który połączył młodych wykonawców z profesjonalnymi realizatorami dźwięku, umożliwiając tworzenie profesjonalnych nagrań oraz występ na scenie Strefy Kultury Studenckiej.
  • Orkiestra Politechniki Wrocławskiej: Bezpieczny dach dla Orkiestry PWr – Fundacja Manus wsparła udział Orkiesty Politechniki Wrocławskiej w międzynarodowym festiwalu orkiestr amatorskich – The 11th World Orchestra Festival.
  • Akademicki Klub Lotniczy: Warsztaty z podstaw pilotażu i mechaniki lotu – studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego w czerwcu przeprowadzą serię otwartych warsztatów, które wprowadzą studentów w świat lotnictwa, dając solidne podstawy teoretyczne i praktyczne z zakresu mechaniki lotu i pilotażu.
  • Koło Naukowe Solvro: LedCube – zespół studencki zaproponował stworzenie interaktywnej instalacji świetlnej, która służy nie tylko rozrywce, ale również edukacji w zakresie programowania i elektroniki.
  • PWr in Space: Pulsacyjne Rurki Cieplne, Badania i Analiza Wibracji – projekt badawczy pozwoli studentom na pogłębienie wiedzy o pulsacyjnych rurkach ciepła wykorzystywanych w warunkach zmiennej grawitacji oraz stałej mikrograwitacji.
fot. Krzysztof Wilma Fotografia

Fundusz SOS – szybka reakcja na nagłe potrzeby:

  • Koło Naukowe Robotyków „KoNaR”: Robotic Arena XVI – Fundacja wsparła organizację międzynarodowych zawodów robotycznych, na które już teraz Was zapraszamy. Zawody odbędą się 26 kwietnia w bud. C-13 Politechniki Wrocławskiej. To wydarzenie przyciąga co roku zespoły z całego świata, stając się areną dla innowacji i rywalizacji w dziedzinie robotyki. Zapraszamy do udziału i kibicowania!

Zachęcamy wszystkie zespoły studenckie do aktywnego uczestnictwa w naszych programach. Wspólnie możemy tworzyć wartościowe innowacje, które realnie wpływają na rozwój nauki i społeczeństwa.